menu button

Дискусії щодо проекту Національної доповіді «Діти та молодь України в контексті Цілей сталого розвитку»

22 квітня 2019 року відбулись експертні дискусії щодо проекту Національної доповіді «Діти та молодь України в контексті Цілей сталого розвитку», яка була організована UNISEF та ГО «Український центр соціальних реформ».

Експертні дискусії були присвячені наступним ЦСР:
1: Подолання бідності
2: Подолання голоду
3: Міцне здоров’я і благополуччя
4: Якісна освіта
5: Гендерна рівність в Україні
8: Гідна праця та економічне зростання
10: Скорочення нерівності
11: Сталий розвиток міст і громад.
16: Мир, справедливість та спільні інститути

Зі вступними словами виступили – Наталія Сітнікова - спеціаліст з питань моніторингу прав дитини в Представництві ЮНІСЕФ в Україні та експерти ГО «Український центр соціальних реформ» - Ірина Курило та Олена Макарова.
Пані Ірина, висловила вдячність Представництву ЮНІСЕФ в Україні та всім учасникам дискусії. У своїй доповіді вона відмітила: «Діти – майбутнє нашої країни. Не випадково, саме тоді, коли спливає термін виконання ЦСР у 2030 році, саме сьогоднішні діти, навіть новонароджені, будуть становити основу трудового та людського потенціалу нашої країни. Тому дуже символічно, серцевиною ЦСР, їх основною частиною фактично можна вважати саме те, що стосується молоді і дітей. В Україні попри критику завжди була сильною та частина соціальної політики, яка спрямована на молодь, на дітей. Але в багатьох аспектах «все найкраще дітям» залишилось більш фразою риторичною, аніж наповненою змістом. На майбутнє нашим завданням є доповнення цієї політики, щоб «все найкраще дітям» і забезпечення майбутнього дітей перетворилося з фрази на реальний план дій, стратегію дій.
Крім того, ЦСР і сама ідея сталого розвитку передбачає ідею конструктивної спадкоємності між поколіннями – це відповідь на питання що ми залишимо своїм дітям, не лише в плані екології, планети, її ресурсів, а й в плані такого своєрідного бекграунду у вигляді знань, навичок, того, що дозволить їм бути кращими за нас, та що дозволить їм рухатись далі ніж ми!».

Наталія Сітнікова висловила сподівання, що проведенням даного заходу, ми зможемо значно покращити загальне бачення проблем, які стають на шляху розвитку нашої молоді та дітей, будуть розроблені рекомендації щодо пошуку оптимальних шляхів вирішення цих проблем. Вона більш детально зупинилася на визначенні ЦСР, їх показниках.

Матеріали для обговорення додаються.

Будемо вдячні за Ваші пропозиції, зауваження та коментарі щодо Доповіді, які можна надсилати за електронною адресою: ucsr2012@ukr.net